KÖPEKLERDE ALTIN İMPLANTASYONU

   Kalıcı bir akapunktur tekniği olan altın implantasyonu özellikle köpeklerde kronik eklem ağrılarının azaltılması amacıyla uygulanır.

   Prograsif, dejeneratif, agrılı ve yangılı durumlarda non invaziv-kansız nir tedavi seçeneğidir. Uygulama toz şeklindeki altının anestezi ya da sedasyon altında ağrılı bölgeye yerleştirilmesiye gercekleştirilir. Uygulanacak bölgeye göre 20-40 dk kadar sürmektedir. Bu durum özellikle ileri yaşlardaki hastalar, karaciğer böbrek hastaları için avantajlı bir durumdur. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Hastalar hemen günlük  hayatlarına dönebilirler.

   Altını yerleştirdikten sonraki 24 saat içinde yangı oluşumunu engeller. Bu etki kalıcıdır.  Bazı hastalarda 5-6 yıl sonra ek doz uygulaması gerekebilir. Başarı oranı %80’nin üzerindedir. Deneyimli bir  veteriner hekimin yapacağı bir uygulamada herhangi bir komplikasyon yaşanması söz konusu diildir.

  Tüm ağrılı durumlarda uygulanan altın implantasyonu özellikle kalça displazisi olan köpeklerde sıklıkla uygulanır ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

KÖPEKLERDE ALTIN İMPLANTASYONU